SARAH ANDELAMAN VE DARCEL DISAPPOINTS’İN BİRLİKTELİĞİ

  • 7 SHARES

Colette kreatif direktörü Sarah Andelaman ve Darcel Disappoints’in tasarımcısı Craig Redman yeni iş birliklerini duyurdu. Modern gençlik hayatını temel alarak oluşturdukları koleksiyon IKEA’nın bir parçası olacak.

Alanlarında başarılı iki sanatçı: Sarah Adelman ve Craig Redman. Ortak noktaları ise renkler. Biri Fransız kültürünü yansıtırken diğeri New Yorker olmanın hakkını veriyor. Paris’in vakti zamanındaki ikonik butiklerinden olan Colette’in kurucusu olmanın yanında kreatif direktörlüğünü de üstlenen Sarah Andelman, Colette’in kapılarını kapatmış olsa da, kurduğu danışmanlık ve küratörlük şirketi Just An Idea ile yoluna devam ediyor. Darcel Disappoints’ın tasarımcısı Craig Redman bu sırada, Darcel ile şehir hayatını gözlemlemeye devam ediyor. Bu tek gözlü yumurta kafalı canavar, bazen alaycı bazen saçma ama her daim sevimli olay örgüleri ile karşımıza çıkıyor.

İkiliyi tek bir çatı altında birleştiren ise IKEA’nın Förnyard serisi. Bu iş birliğinden ortaya çıkacak olan parçalar arasında; lamba, kanepe, masa ve çeşitli aksesuarlar da bulunuyor. Serinin en dikkat çekici özelliği ise, renkleri ve boyutları. Alışılmışın dışındaki desenler ve beklenmedik renk kombinasyonları serinin kendine has imzasını taşıyor. Seçki, şimdilik haziran ayı itibari ile sadece Fransa’daki Ikea’larda satışa sunulacak.