SANAL GERÇEKLİKTE KAHVE RİTÜELİ

  • 74 SHARES

Kafe kavramına dijital anlamlar ekleyen Londra menşeli tasarım ve mimarlık stüdyosu Giles Miller Studio, çekirdek konusunda da Grind’e güveniyor.

“Yeni nesil” tanımının dahil olmadığı bir başlık neredeyse yok denilecek kadar az. Uzay yolcuklarından gündelik yaşamın rutinlerine varıncaya kadar teknoloji ile haşır neşir olduğumuz bugünlerde, bu kavram bir de kahve içme eylemine dahil oluyor. Mola ya da ayılma gibi çeşitli misyonlar yüklediğimiz kahve ritüelini sanal bir ortamda da deneyimlemek mümkün hale geliyor. Zaten bir süredir dijital platformlar üzerinden birçok etkinliği gerçekleştirmeye bağışıklık kazanmış durumdayız.  

Londra merkezli tasarım ve mimarlık stüdyosu Giles Miller ve Grind iş birliği ile oluşturulan sanal ortam sayesinde kahve satın alabildiğiniz gibi Giles Miller Studio’nun çalışmalarına da göz gezdirebiliyorsunuz. Kafe konseptinin bu zaman dilimindeki çalışma ve sosyalleşme amacının da bir nevi bireyselleştiğini söyleyebiliriz. Öte yandan bu tarz oluşumlar sanal gerçeklik dijitalizasyonunun daha ne kadar ileri gidebileceği sorusunu da irdelememize neden oluyor.