SALONE’NİN 59’UNCU YILI

  • 60 SHARES

İtalyan mobilya tasarımcılarının estetik anlayışından hareketle başlayan ve bugün mobilya tasarımına yön veren Salone Internazionale del Mobile, 59’uncu edisyonuyla Nisan ayında kapılarını aralıyor.

Milano’da 1961 yılında başlayan, İtalyan mobilya zanaatkarlarını yüceltmek ve isimlerini duyurmak adına harekete geçen Salone Internazionale del Mobile, geçen zaman içerisinde mobilya tasarımı algısını şekillendiren ve dünyaca ünlü markaların yeni tasarımlarının lanse edildiği bir okazyon olarak yerini baki kılıyor. Her sene düzenlenen fuar, bununla birlikte 2 yılda bir organize edilen Euroluce ile aydınlatma tasarımı fuarına ve EuroCucina ile lüks mutfak tasarımlarına ev sahipliği yapıyor.

Bu sene 59’uncu edisyonu düzenlenecek olan fuar, 21-26 Nisan tarihleri arasında, Milano’da ziyaret edilebilecek. Ortalama 370.000 kişinin ziyaret ettiği fuar, yaklaşık 188 farklı milletten insanı Milano’ya çekmeyi başarıyor. 2018 yılında yayınlanan manifestosuyla dünyanın farklı yerlerinden isimleri Milano’ya çekmek için çağrıda bulunan fuar, Milano’nun global ölçekte gelişmesini ve fuarın sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla mimarları, markaları ve tasarımcıları harekete geçmeye itmişti. 2018’in fuar için değişikliğin yılı olduğunu söyleyen Claudio Luti, bu motivasyonu 2019 yılında da korumayı başardı ve 1150 farklı markanın fuara katılımı gerçekleşti. 2020 yılında daha yüksek bir rakam hedefi olan fuarı ziyaret etmek için tarihleri şimdiden ajandanıza not etmenizi öneriyoruz.