Salone del Mobile’den gözümüze çarpanlar

  • 46 SHARES

Girizgaha, ya da ekstra bir açıklamaya ihtiyacı olmayan yegane fuarlardan Salone del Mobile…

Salone del Mobile, tasarım dünyasının geleceği için kartlarını açtı. Falda doğal tonlar ve güçlü siluetler var. Tabii her yıl olduğu gibi moda dünyasının alametifarikaları da sadece gardırobunuza hitap etmedekilerini göstermek için tasarım güçlerini fuar dahilinde gösterdiler.

Dimore Studio
Dimore Studio (açılış görselinde gördüğünüz), ilk başta size pek de tanıdık gelmeyebilir. Zira stüdyonu kurucuları Emilio Salci ve Britt Moran’ın tasarımlarına bilinçaltına aşinasınız. Kendi stüdyolarının yanında Cire Trudon ve Hermes için de tasarlayan ikili, bu sezon mobilya fuarına, yine DNA’larının ana elementi art deco tasarımlar ile katılıyorlar.


Versace Shadow Chair
Malum, Medusa denince moda tarafında sözlük Versace’yi gösteriyor. Salone del Mobile’nin 2017 edisyonu için İtalyan moda evi, logosunun mirasına geri dönüyor, ve Salone del Mobile’ye romantik bir imgelemle katılıyor. Medusa’nın gölgesini sandalye tasarımlarına dönüştüren Versace, kırmızı, gri ve tik ağacından versiyonlarıyla sandalyeyi satışa sunacak.


Hermes Karumi
Hermes, hangi tasarım alanı söz konusu olursa olsun, geçer not alacağını bildiklerinizden. Bu konseptte biraz da haklı torpillilerinizden. Her katıldığında Salone del Mobile’de en çok ziyaret edilen tasarımlara imza atan moda evi, bu kez Fransız ekstravaganzasını, ödüllü mimar Alvaro Siza’nin minimalizmine bırakıyor. Karumi tabure, bambu be karbonfiber’le materyal kullanımı tarafında da Hermes’in lüks algısına yeni bir boyut katıyor.