RIMOWA’NIN ALTIN ÇAĞI

  • 88 SHARES

Alexandre Arnault, Rimowa’nın gençleşmesi adına farklı alternatifleri değerlendirirken, bir yandan da markanın mirasına göz atmayı ihmal etmiyor. Attaché Briefcase Gold Limited Edition, Rimowa’nın en kült ve güncel tasarımı olarak karşımızda.

1898 yılında Köln’de kurulan Rimowa, alüminyumun en lüks halini piyasa sürdüğü günden itibaren, bir seyahat aracı olmaktan çıkıp modern bir aksesuar halini alıyor. 2017 yılında 800 milyon euro’luk bir meblağ karşılığında LVMH tarafından satın alınan marka, CEO görevini üstlenen Alexandre Arnault’nun direksiyonunda, deyim yerindeyse metamorfoza uğruyor. Arnault, markanın genç ve dinamik bir hale bürünmesine fırsat sağlayarak, bu değişimin nasıl bir temelde şekilleneceğine işaret ediyor. Hatırlayacaksınız, Rimowa ve Alex Israel arasındaki iş birliği, alüminyum bavulları Los Angeles’ın gün batımından ilhamla degrade bir renk skalasına büründürmüştü. Ha keza Rimowa ve Fendi’nin iş birliği de iki LVMH markasının sırt sırta verdiği bir deneyim olmuştu.

Markanın gençleşme serüveninde benzeri gelişmeler yaşanırken Arnault, Rimowa’nın köklü tarihine de bakmayı ihmal etmiyor ve bu yüzden markanın demirbaşı haline gelen metalik rengi, arşiv modellerinden hareket ederek altın rengine çeviriyor. Rimowa’nın kültleşmiş briefcase tasarımı Attaché Briefcase, minimal birkaç dokunuşla yeniden yorumlanarak ve sınırlı sayıda üretilerek altın rengine bürünüyor. Alüminyum kaplama ve mühendislik işlemleri, her zaman olduğu gibi Almanya’da gerçekleştirilen tasarımın içi, siyah deri ile kaplı. Briefcase’in içerisinde mıknatıslı bir gizli cep ve kartvizitlik de yer alıyor. Sınırlı sayıda üretilen Attaché Briefcase Limited Edition, 1,800 dolarlık fiyat etiketiyle markanın internet sitesinde satışa sunuluyor.