PROVENCE ETKİSİNDE

  • 89 SHARES

Dior ve Pierre Yovanovitch’in ikinci iş birliği olan Midi’de işlevsel olduğu kadar estetik görünen tasarımlar yer alıyor.

Bu zamana kadar Christian Dior’a ithafen bir araya getirilmiş yahut yoktan var edilmiş koleksiyonların sayısı oldukça yüksek. Her birine tek tek değinmek yerine listeye en son eklenen seçkileri irdeliyoruz. Kısacası, Monsieur Dior ve Güney Fransa’nın etkisinde kalmış Midi’yi.

Pierre Yovanovitch ve Dior’un ilk birlikteliği hatırlayacağınız üzere 2021 Milano Tasarım Haftası’nda tanıtılan Chaise Medaillon ile start almıştı. Yeniden bir araya gelen ikili bu sefer tasarımların kullanım alanlarını bir tık daha genişletiyor diyebiliriz. Yovanovitch, Christian Dior’un Provence’a duyduğu ilgiden ve 1950’de Güney Fransa’da satın aldığı yapıya özleminden ilham alıyor. 15 parçalık koleksiyonun adı ise halk dilinde Le Midi olarak bilinen Güney Fransa’dan geliyor. Seçkide geometrik formların yanı sıra tipik Yovanovitch çizgilerini de görüyoruz. Koleksiyon hakkında detaylı bilgiye markanın web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.