PATİ İZİNDE İTALYAN STİLİ

  • 63 SHARES

Valentino Garavani Rockstud Pet ile evcil hayvanları çanta tasarımına dahil eden Valentino, tarzından ödün vermeyerek bu diyaloğa Poldo Dog Couture’ü davet ediyor.

Herhangi bir obje ya da nesnenin genel hatları ile insan hayatını kolaylaştırmak adına tasarım süreçlerini tamamladığını ifade edebiliriz. Estetik, ergonomi ve fonksiyonalite gibi kavramlar bu oluşumların ana bileşenlerini oluştururken, kişiye özel olma durumu da tasarımları karakterize ediyor. Portfolyomuza eklediğimiz her bir tasarımın kişiliğimizi yansıtıyor olması gerçeğinden yola çıkarak, aynı iddiamızı evcil hayvanlarımız için de ortaya sürüyoruz.

İnsan iletişiminden çok farklı bir seviyede seyreden diyalogu ile birlikte evcil hayvanlar evlerimizin bir diğer üyesi. Sosyal ve özel hayatta vakit geçirdiğimiz ve birçok duyguyu paylaştığımız ev arkadaşlarımızın aksesuarları, başta kendileri olmak üzere sahiplerinin de tarzını yansıtıyor. Son zamanlarda tasma ve kıyafet olmak üzere genişleyen tasarım yelpazesine bir de lüks bağlantılar ekleniyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz sene Valentino, Valentino Garavani Rockstud Pet ile stil ve renk varyasyonlarına sahip bir konsept tasarlanmıştı. İtalyan maison’un bu adımını hatırlamayanlar için küçük bir özet geçecek olursak; Valentino Garavani Rockstud çantalarına Riccardo Cusimano tarafından tasarlanan illüstrasyonlar ve isminizin baş harfi eşlik ediyor. Günümüze dönecek olursak Valentino, Poldo Dog Couture- Moncler’in klasik montunu köpek kıyafetlerine uyarlamıştı- iş birliği ile köpeklerin rahatına göre tasarlanmış çeşitli giysiler ve rafine aksesuarlar bir araya getiriliyor. Zaten Poldo Dog Couture, en başından beri koleksiyonlarının İtalyan tarzından ilham aldığını dile getirerek tasarım seçkisinde modern ve klasik çizgileri harmanlamaya devam ediyor. Valentino ve Poldo Dog Couture ortaklığı ise evcil hayvanların ne denli şık ve tarz olabileceğinin bir kanıtı olarak düşünülebilir.