ORTAK DEĞERLER

  • 74 SHARES

Hermès, deri atölyesi için Fransa’nın Louviers komününü tercih ederken tasarım notlarıyla da doğa ve binicilik alanlarına gönderme yapıyor.

Birçok moda markasının temsil ettiği oluşumların varlığını elbette yadsıyamayız. Öyle ki aklımıza Hermès denince binicilik, binicilik denince de Hermès’nin geldiğini dile getirmekte bir sakınca görmüyoruz. Canlı formlarını birçok kreasyonuna da işleyen marka aynı duruşunu mimari açıdan da destekliyor. Tıpkı Hermès’nin Louviers’deki deri atölyesinde olduğu gibi.

Lina Ghotmeh tarafından tasarlanan 6.200 metrekarelik alanda, 500.000’in üzerinde yerel yapım tuğla kullanılıyor. Öte yandan projedeki kemerli yapılandırma klasik bir tasarım dokunuşu olarak yorumlanabilirken aynı zamanda alanları doğal ışıkla birleştiriyor. Atölyenin kare formu ve alandaki kemerli yapıların bir arada olması yapay ısıtma ve ışık ihtiyacını azaltmak adına tasarlanıyor. Böylece düşük karbon hedefinde proje, 13 kanal ve güneş panelleri aracılığıyla jeotermal enerji kullanılarak ısıtılıyor.