OFİSTEKİ FERRARI DENEYİMİ

  • 188 SHARES

Uzun zamandır Ferrari ile işbirliği yapan Poltrona Frau şimdi İtalyan üreticinin otomobilleri için seçtiği koltukları ofislerde de kullanma imkanı sunuyor.

Ferrai 1947’den bu yana spor otomobiller üretiyor, Poltrona Frau ise 1912’den bu yana en iyi ve konforlu koltukların tasarımı için kendini her gün biraz daha zorluyor. Daha önce de Ferrari ile işbirliği yapan İtalyan koltuk üreticisi 2017’de Maranello çıkışlı otomotiv efsanesi için yeni bir ofis serisi tanıttı. Ferrari tasarım departmanının başındaki isim Flavio Manzoni’nin de katılımıyla ortaya çıkan yeni koleksiyon bir bakıma melez bir seri. Ferrari’lerde kullanılan tasarımların bir benzeri niteliğindeki ‘Cockpit’ serisi tahmin edeceğiniz üzere otomobillerdeki konforu yansıtmayı gözetiyor. Ancak konforu ikinci plana atarsak bu ofis üyelerinin asıl amacının hız hazzını yaşatmak adına kurgulandığını söylemek yanlış olmaz. Bel destek bölümü ve yanal destek gibi profesyonel detayların es geçilmediği koltuklarda asıl hedef kullanıcıya kendini bir Ferrari’nin içinde gibi hissettirmek. Şu an için President ve Executive olmak üzere iki farklı çeşidi bulunan serideki President modeli daha hacimli ve yüksek olması sebebiyle adından da anlaşılacağı üzere yönetimden sorumlu çalışanların tercih edeceği türden. Executive modelleri ise ofisin her alanında kullanıma uygun olmasıyla daha kapsayıcı bir kimliğe sahip.
Tamamen Ferrari araçlarında kullanılan ekipmanlarla üretilen koltukların ayak bölümleri alüminyum kaplama ya da mat gri olarak tercih edilebiliyor.