MODERN KLASİK

  • 12 SHARES

And Objects, Swedish Grace koleksiyonu için İskandinav tasarımının geleneksel duruşunu ve çağdaş çizgilerin modernitesini baz alıyor.

İskandinav tasarımını en basit haliyle işlevsellik ve minimal estetik anlayışı kelimeleriyle tanımlayabiliriz. Öte yandan, bu anlayışta klasik çizgilere çağdaş yorumların eklenmesi ise birçok tasarımının çerçevesini oluşturuyor. Bir önceki cümlemize verebileceğimiz referansların yanına bir de, her ne kadar İskandinav ülkelerine ait bir marka olmasa da, Soho House ve Annabel’s gibi markaların iç mekanlarında imzalarını gördüğümüz Nicholas Jeanes ve Martin Brudnizki partnerliğinde kurulan yeni And Objects’i de eklemeli.

And Objects, Swedish Grace adını verdiği koleksiyonunda geleneksel İsveç tasarımına modern noktalar ekliyor. Zengin malzeme kartelası ve renk paleti ile tamamlanan 14 parçalık koleksiyonda mobilya ve aydınlatma tasarımları yer alıyor. Sir John Soane’nin Londra’daki Pitzhanger Malikanesi’nde gerçekleştiren çekimi ile birlikte koleksiyondaki parçalar arasında bir bütünlük yakalayan And Objects, geçmişin izlerinde yeniden yorumlanan tasarımlara da farklı bir bakış açısı geliştiriyor. Neoklasik mimari, Art deco ve İskandinav tarihinin antik desenlerine değinen seçki, aynı zamanda kendi kumaş seçiminize izin vererek bespoke kavramını genişletme imkanı tanıyor.