MOBİLİZE, KONFORMİST VE LÜKS

  • 82 SHARES

Louis Vuitton ve Marc Newson arasındaki iş birliklerinin yeni sürümü, lüks maison’un seyahat anlayışını pratik çözümlerle ortak paydada buluşturuyor. Horizon koleksiyonu, artık sadece üzerindeki Monogram ile dikkat çekmeyecek.

Louis Vuitton tarafından çağının en başarılı endüstriyel tasarımcısı olarak nitelenen Marc Newson ve lüks maison arasındaki münasebet, aslında eskiye dayanıyor. 2014 yılında, farklı tasarımcıların yeniden yorumladığı Monogram sırt çantası, Marc Newson’ın estetik filtresinden geçtiğinde, çanta şaşırtıcı bir şekilde Monogram işlemeli deriyi ve pelüş dokuları bir araya getiriyordu. 2016 yılında Louis Vuitton parfümör Jacques Cavallier Belletrud ile bir araya gelip, yeni parfüm koleksiyonunu yarattığında, şişe tasarımı Newson’a emanetti. Birkaç ay önce tanıtılan Horizon Soft Luggage koleksiyonu, mütemadiyen seyir halinde olanların ihtiyaç duyduğu pratik çözümleri sunuyordu. Bu sefer Louis Vuitton ve Newson arasındaki iş birliği, Horizon serisini, Soft Luggage ile yakalanan pratik çözümlerden hareketle hafifletmenin peşinde.

Horizon koleksiyonu, seyahat etmenin ruhunu yansıttığı fikrinden hareketle yeniden şekilleniyor. Markanın eski bavul tasarımlarına kıyasla en geniş kapasiteyi sunan Horizon, bavulun şeklini korumak için tasarıma entegre edilen iskeleti ortadan kaldırarak, alan genişliğini maksimize ediyor. Seyahat ederken ihtiyaç duyduğu her şeyi tek bir bavula sığdırabilmenin asıl lüks olduğundan söz eden Newson, seyahat anlayışınızı değiştirmek üzere.