LÜKSÜN KÖKENLERİNDE

  • 90 SHARES

Hermes sofra adabında adaptasyonunu binicilik kökenleri ile eşleştiriyor.

Çoğu zaman çok beğenilen klasik Hermès moda aksesuarlarının yanı sıra, Fransız lüks markanın ev eşyaları koleksiyonu da büyük ilgi görüyor. Yeni Tressages Équestres sofra takımı koleksiyonu, bir tutam tuhaflığı modernlik ve incelikle birleştiriyor. Markanın binicilik köklerine bir göz atan koleksiyon, biniciliğe ait unsurları klasik yemek aksesuarlarıyla birleştiriyor.

Lüks evin kökenlerinden ve özellikle de binicilik parçalarından ilham alan bu akşam yemeği servisi seti, markanın soyut temsillerin bir karışımını sunuyor adeta. 27 parçadan oluşan yemek koleksiyonunun 10 adedi, dünyanın dört bir yanından çeşitli mutfak türlerini tamamlamak üzere yapılmış yani ince düşünülmüş parçalardan oluşuyor.

Hermès tasarımcısı Virginie Jamin’in tasarımlarının sergilenmesi için yeni bir alan olan bu porselen set, şıklıktan vazgeçmeyen sofraları sade bir iddia ile yakalamaya aday. 

Koleksiyon, limon ve nane gibi canlı tonlarla, petrol mavisi ve elyaf ve derinin doğal tonlarıyla kontrast oluşturuyor. Parlak renklerle vurgulanan geometrik şekillerin porselen beyaz tabanı üzerinde birleştiği bu lüks ve cool parçalar, her türlü akşam yemeği partisine uygun bir zariflikte bir algı bırakıyor.