LOTUS’UN ELEKTRİKLİ MANEVRA ALANI

  • 83 SHARES

2009 yılında tanıttığı Evora modelinden sonra Lotus, aradan geçen 10 yıllık açığı kapatmak için sınırları zorluyor. Evija, otomobil üreticisinin yeni ve en güçlü tasarımı olarak karşımızda ve lüks segmentinde yerini baki kılmanın peşinde.

1948 yılındaki kuruluşundan itibaren, lüks ve spor segmentinde farklı otomobil tasarımlarını piyasaya süren Lotus, 2009 yılında tanıttığı Evora modelinden sonra köşesine çekilmiş haldeydi. Takvimler 2017’yi gösterdiğinde Çin Halk Cumhuriyeti menşeli otomotiv markası Geely tarafından satın alınan Lotus, aradan geçen 10 yılın ardından yeni tasarımını tanıttı.

Londra’da tanıtılan Evija, Lotus’un tamamen elektrik gücüyle çalışan, karbon emisyonunu sıfıra indirgemiş, 2.000 beygir gücündeki yeni ve en güçlü tasarımı olma ünvanına sahip. Bu durum, Evija’yı sadece marka özelinde değil, aynı zamanda spor otomobil segmentinde de en güçlü spor otomobil pozisyonuna taşıyor. Sadece 130 adet üretilecek olan Evija, önümüzdeki sene 1.5 milyon pound’luk fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Tasarım ekibinin başında yer alan Russell Carr, Evija’nın üretim aşamasında ilham kaynağını uzayda buluyor ve Evija’nın fütüristik duruşu buradan geliyor.