KUSURLU ESTETİK

  • 71 SHARES

Christa Bösch ve Cosima Gadient’in Ottolinger seçkisi, yaratıcılık ve yıkım arasındaki manipülatif etkileşime atıfta bulunuyor.

Çoğumuz alışık olduğumuz sınırların dışına çıkmakta zorlanıyoruz. Rutin, hayatımızı bilerek ya da istemeyerek etkisi altına aldığından beri farklılıklar her ne kadar sıra dışı gibi görünüyor olsa da yine de bildiğimiz yolu tercih ediyoruz. Bir diğer taraftan da monotonluğu kırmak adına çeşitli değişimlere de açık olduğumuz gerçeğini göz ardı etmemek lazım. Enerjimizi yükseltmek için kaçış yolu olarak gördüğümüz ayrımı tasarım başlığında da ele alabiliriz. Muntazam hatlarıyla kalıptan çıkartılmış bir seramik yerine dağınık çizgileri ve hatta boca edilmiş görünümündeki tasarımlarıyla Ottolinger seçkisi ne demek istediğimizi daha net bir şekilde anlatıyor.

Christa Bösch ve Cosima Gadient’in ortaklığından doğan koleksiyonun odağında manipülasyon yer alıyor desek hata etmiş olmayız. Zira kusursuz bir şekilde tamamlanmış tasarımlar kasıtlı olarak kesiliyor, yakılıyor ve alışılmadık biçimlere dönüştürülüyor. Seramik malzemesiyle şekillendirilmiş seriden gözümüze takılanlar arasında; Mor ve yeşil renklerinin hakimiyetindeki vazo, yeşil ve beje siyah kontrast çizgilerin dahil olduğu mumluk ve kırık beyaz ve yeşilin harmanlandığı tabak var. Ottolinger hakkında daha kapsamlı bilgiye www.ssense.com üzerinden ulaşabilirsiniz.