KOLEKSİYON DEĞERİNDE

  • 15 SHARES

“Esinti kadar özgür hissetmek” mottosu ile Stephen Burks tarafından tasarlanan Kida, bir salıncaktan beklentinizin artmasına neden oluyor.

Mevsim fark etmeksizin ilgimizi bir şekilde çekmeyi başaran mobilya başlığını biraz daha günümüz sıcaklıklarında değerlendirirsek outdoor mobilyalara göz gezdirebiliriz. Aklınıza direkt olarak gelen L koltukları ya da şezlongları ayrı tutarak salıncak formuna odaklanmayı tercih ediyoruz. Neticede kinetik enerji formülünü hayatımızın her yerinde uygulayabiliriz.

Geleneksel Filipin zanaat tekniklerinın kullandığı koleksiyonları ile Dedon, üretimde kendine baz aldığı tradisyonel kavramını modernize ederek tasarımlarına uyguluyor. Demek istediğimiz standart bir salıncak Stephen Burks’un perspektifi ile kullanım alanından ödün vermese de, görünüşünde ve malzeme seçkisinde moderniteden yararlanıyor. Geri dönüştürülebilir Fiber Touch adındaki sentetik renkli iplerler sarılmış olan Kida böylece her türlü hava koşuluna uyum sağlıyor. Ancak Burks’un tasarımı sadece outdoor mobilya ile sınırlı kalmıyor. Kida’nın sınırlı edisyondaki bir versiyonu da San Francisco Museum of Modern Art’ın kalıcı koleksiyonundaki yerini alıyor.