KOKUNUN KAPSAYICI ETKİSİ

  • 88 SHARES

İtalya’nın kültürel gelenekleri ve doğal bileşenlerinden hareketle yarattığı Acqua di Parma ürünleri, sosyal medya ve online satışın baz alındığı yardım projesinin odak noktası oluyor.

Evde vakit geçirdiğimiz saatler arttığından beri birçok ihtiyacımızı yerimizden hareket etmeden karşılamaya iyice alıştık. Öyle ki, sadece market alışverişlerimizi oturduğumuz yerden değil, aynı zamanda kültürel ihtiyaçlarımızı da bu şekilde gideriyoruz, bulunduğunuz konumdan dünyanın öbür ucundaki sanatsal etkinlik ve sergilere dahil olduğumuz bir dönemden geçiriyoruz. Dijitalleşmenin belki de hiç olmadığı kadar hayatımızda yer edinmesi farklı projeleri de beraberinde getiriyor. Özelikle sosyal medya üzerinden başlatılan yardım kampanyaları dönemsel olarak karşılaştığımız sorunlar baz alınarak şekilleniyor.

1916’dan bu yana elegant ve sofistike imajını koku algısına işleyen Acqua di Parma’nın tarih ve geleneksel hissiyatları ilke edinerek tasarladığı ürün yelpazesi oldukça geniş. Bu doğrultuda, kişisel bakımdan bulunduğunuz ortamın aurasını değiştirecek koku bazlı objelere kadar, bakım ve lifestyle kavramları bir araya getiriliyor. İtalyan menşeli Acqua di Parma geçmişine duyduğu saygıyı şu sıralar salgın ile boğuşan ülkesine sağlayacağı yardımlarla kanıtlıyor. Marka, nisan ayının ilk gününde başlattığı #StayHome projesi ile online satın alınan Home, Barbiere ve Personal Care koleksiyonlarındaki ürünlerinden gelecek olan gelirini krizle mücadele eden yerel kurumlara bağışlayacağını açıkladı. Satın almanın yanı sıra sosyal medya üzerinden yapılacak olan paylaşımlarla da bir destek platformu oluşturan Acqua di Parma’nın projesi nisan ayının sonuna kadar devam edecek.