KİBRİt Karakterlerİ

  • 145 SHARES

Oda kokusu olarak kullanabildiğiniz mumların yanına bir de aynı amaca hizmet edebilen kibritler ekleniyor.

Olfaktif Eklenti

XV. Louis’nin, Cire Trudon mumları beğenerek kullanmasının sebebinin, mumların püripak beyazlığı olduğu söylenir; ama renklerinin yanı sıra, uzun ömrü ve akmama özelliği de, Cire Trudon’un öne çıkmasındaki diğer ana etkenlerdendir. Ayrıca markanın koku uzmanlığı da günümüzde kibritlere dek uzanıyor. İlüstratif ambalajıyla dikkat çeken kibrit serisi, 22 cm’lik kutunun yarısı açık olacak şekilde bırakıldığında oda kokusu görevini bile görüyor.

Hipnotik Karakterler

Her kibrit kutusu, farklı esansta kibritler içeriyor. Bartolomé, bir İspanyol yelkenlisinin Hispanyola adası kıyılarına yanaştığını resmederek, Karayipler’in sakinliğini odunsu notada aktarıyor. Abdel Kader, taze nanenin yeşil ferahlığını, tarçının acılığı, çay ve tütünle birleştirerek, özgürlük duygusunun keskinliğini işaret ediyor. Son olarak Odalisque ise, oryantalist bir resim gibi; limon ve oud’u portakalla harmanlayarak portreyi romantikleştiriyor.

Cire Trudon kibritlere Paris’teki butiğinden ulaşabilirsiniz. Soldan sağa doğru: Bartolomé, Abdel Kader, Odalisque. Fiyat: 15 Dolar.