Jazz Up, Miles Davis

  • 171 SHARES

Tarih boyunca farklı besteleri ile Jazz müziğine yön veren isimlerden Miles Davis’in 90. yıl dönümüne özel.

Sadece yetenekli bir trompetçi olmanın ötesine geçip, yarattığı ve diğer çalışmaları ile de büyük beğeni toplayan Miles Davis… Melodilere ruh kazandıran ve daha sonrasında maestro yetkinliği ile bestelerini müzik severlere sunan sanatçının ilham verici hayatı şimdi Montblanc tasarımlarına da konu oluyor. Manüfaktürün geliştirmiş olduğu Great Character Limited Edition koleksiyonunun yeni üyeleri sanatçının ruh dolu melodileriyle kültür ikonuna dönüşen kimliğini yazım enstrümanları üzerinden aktarıyor.

miles-davis-1926
Miles Davis Limited Edition 90

Müzikaliteyi takdir eder nitelikte üç farklı tasarımdan oluşan koleksiyon sanatçının 90. doğum gününü anma amacıyla geliştiriliyor. Trompet formunu andıran kalemlerde müzik enstrümanına dair ince detaylar var. 1995 Kind of Blue albümüne göndermede bulunan modelde –Miles Davis Limited Edition 90- beyaz altın mavi detaylar ile harmanlanırken Montblanc logosu da inciden yapılmış.
Miles Davis Limited Edition 1926’de ise müzikal enstrüman detaylarına platin materyali üzerindeki oymalar eşliğinde yer veriyor. Davis’in doğum yıl dönümünü referans alan model 1926 adetle limitli ve dolma kalem ile birlikte tükenmez kalem opsiyonları da sunuyor.
Serinin üçüncü parçası ise Miles Davis Special Edition; siyah renk ile zenginleşen model, Davis’in müziğindeki beş farklı –bebob, cool jazz, hard bop, modal jazz, jazz fusion- evolüsyona dikkat çekiyor.

Special Edition, Limited Edition 90 ve Limited Edition 1926 modellerinin fiyatları istek üzerine paylaşılıyor.

Montblanc.com