IŞIK VE SESİN ORTAK NOKTASI

  • 22 SHARES

Dieter Rams’ın ¨Ten Principles for Good Design¨ kitabından yola çıkarak ‘Daha azına sahip ol, daha fazlasını yap.’ sloganından ilhamla tasarlanan hibrit teknolojisine sahip opal cam hoparlör Oupio- Light & Sound, iki duyuya aynı anda hitap ediyor.

Tasarım objelerin son zamanlardaki trendi flexi-tech olma özelliğine sahip olmaları. Teknolojinin nimetlerinden yararlanırken estetik algısından ödün vermeyen tasarımlara bir yandan da çok yönlü fonksiyonlar dahil oluyor. Rumen ürün tasarımcısı Vlad Iorgulescu ise bir önceki cümlemize istinaden hem estetik hem de çok fonksiyonlu Oupio ile karşımıza çıkıyor. Işık yayarken müzik dinlemenin multi-disipliner anlayışı ile tasarlanan hoparlör, Iorgulescu’nun günlük hayatında eksikliğini hissettiği iki olgunun kombinasyonundan meydana geliyor.

Oupio, çoğunlukla kapalı ortamlarda geçirdiğimiz günlerimizi ışığıyla aydınlatırken ışığın insanla olan iletişimini de müzikle sağlıyor. Hoparlörde görsel ve sonik deneyimler kürenin ortasında ve kenarlarında zihin dinginliğini stabilize etmek için bir araya geliyor. Tasarımın dış özelliklerine geçecek olursak, hoparlörün beyaz opal cam küre şeklini ahşap dokunuşlarına alüminyum anotlama eşlik ediyor. 10.000 saat ömürlü bataryası ve sakin sarı tonlarından canlı tonlara arasında ışık skalasına sahip Oupio, masa üstü kullanımın yanında askı aparatına da sahip. Modunuza göre hem ışığınızı hem de müziğinizi ayarlayabileceğiniz hoparlörü 8.390 dolara www.oupio.com’dan satın alabilirsiniz.