INFINITY POOL İNOVASYONU

  • 96 SHARES

İnfinity pool’ların cezbedici tasarımları yadsınmaz bir gerçek. Kimi zaman doğa manzarasına kimi zamanda uçsuz bucaksız deniz görüntüsüyle sonsuz bir döngü içine giren havuz anlayışı Big Ben manzarasıyla farklı bir boyut kazanıyor.

Klasik havuz temasının yerini alan tasarım infinitiy pool anlayışı bizi şaşırtmaya devam ediyor. Bali, Santorini ya da Maldivler kelimelerini duyunca çoğumuzun aklına infinity pool’da içeceğini yudumlayan bir siluet canlanıyor. Bunların arasında Karayipler’deki Jade Dağı’na karşı konumlanan sonsuzluk havuzunu özellikle hatırlatmak isteriz. Verdiğimiz örneklerden de yola çıkarak genellikle bu tarz havuzların hep doğa manzarasına karşı konumlandığı tezini ortaya atabiliriz. Ta ki bu zamana kadar. Bir gökdelenin rooftop’ında havuza girmek kulağa ne kadar ütopik gelse de 2020 yılında bu hayalin gerçek olma ihtimali bulunuyor.

Henüz proje aşamasında olan SkyPool’un yapımı 2020 yılında başlaması ön görülüyor. Havuzun diğerlerinden farklı olmasının nedeni ise Infinity pool algısına bir de 360 derece Londra görünümü eklenmiş olması. 200 metre yükseklikte -ki bu 55 kat anlamına geliyor, olacak olan havuz Compass Pools’un teknik direktörü ve havuzun tasarımcısı olan Alex Kemsley tarafından tasarlandı. Havuzun kenarları camdan ziyade akrilikle kaplanırken aynı zamanda havuzun tabanı da şeffaf bir görüntüye sahip olacak. Kafamızı karıştıran tek bir soru var o da: Yerden 200 metre yüksekliğindeki 360 derecelik bir havuza nasıl girecek olacağımız?