İKİNCİL EV İNOVASYONU

  • 69 SHARES

Farklı branşlara mensup girişimci ve yaratıcı insanlara olağanın dışında bir ofis ortamı yaratma hedefinde olan The Second Home’un son rotası Los Angeles. İnteraktif çalışma alanını ve hayal gücünü etkileyen tasarımını ise SelgasCano üstleniyor.

Çalışanların yakındığı monoton çalışma ortamı ve rutin iş akışlarına son zamanlarda popülerliğini gitgide arttıran kolektif çalışma alanları alternatif sunuyor. Birçok marka kutu ofis algısının dışına çıkmak için çeşitli yollar ararken Second Home, tam da istenilen misyonu sunuyor. Yaratıcılığın ve girişimciliğin gelişimi için sunulan bir ekosistem olan yapı, Dünya’nın farklı lokasyonlarında konumlanıyor. Lizbon, Londra’da Holland Park ve Spitalfields’den sonra Second Home Natural History Museums of L.A ile yaptığı iş birliğiyle rotasını şehre çevirdi.

Serpentine Galleries çatısı altında her sene Hyde Park’ta düzenlenen Serpentine Pavilion’un 2015 yılındaki tasarımcı konuğu Jose Selgas ve Lucia Cano idi. Pratiğinin 2015 yılında yapıldığı Second Home tasarımı Los Angeles’in La Brea Tar tepelerine taşındı. Pavillion, metal kemerlerin üzerine sarılmış bir tür flor bazlı plastik malzeme olan ETFE materyalinin geçirgenlik özelliğinden yararlanarak tasarlandı. Buna bağlı olarak saydam ve opak ışık oyunları yapının içerisinde vitray etkisi yaratıyor. Barış ve kargaşanın senfonisi olarak adlandırılan Second Home için, Los Angeles’ın endüstri şehrinden yaratıcılık hub’ına geçişi diyebiliriz. Yapı, alternatif ve interaktif çalışma alanlarını sadece üyelerine özel kılarken etkinlik-restoran alanı ve bünyesinde bulunan Libreria kitapevi için bir şart koşmuyor. Ayrıca, Netflix ve World Wildlife Fund’ın Our Planet ortak gösterimi ve David Lynch ile meditasyon gibi farklı etkinliklere ev sahipliği yapacak olan Second Home’u ziyaret etmek için 24 Kasım tarihine kadar vaktiniz var.