HAREKET DİNAMİZMİ

  • 1 SHARES

İtalyan bisiklet markası Elite, geleneksel spor ekipmanlarının faydacı görünümüne farklı bir perspektiften bakarak teknoloji ile cam ve kayın ağacı malzemelerini bir araya getiriyor.

En son bisiklet turumuzun ne zaman ve nerede olduğunu düşündüğümüzde bir kısım bu soruyu pas geçerken bir kesim de açık hava ile olan temasının sekteye uğradığını dile getirebilir. İçerisinde bulunduğumuz yeni normalde, şüphesiz bir çoğumuz evlerimizin bir kısmını küçük bir spor salonuna çevirdik. İnternet üzerinden sipariş edilen bisikletler bir hevesle hanelerin en motive edici konumuna yerleştirilse de belli bir zamandan sonra kendilerini unutuyoruz. Bu noktada satın alınan ev bisikletlerinin popülaritesinin azalmasının sorumlusu bizler miyiz yoksa tasarımların çekici olmaması mı?

İtalyan menşeli bisiklet ekipmanları üreticisi Elite konuya tasarımı ön plana alarak odaklanıyor. Fuoripista Bike adını verdiği bisikletini cam ve kayın ağacı malzemesi ile yenilerken sanal bir antrenör ile antrenman yapmanıza da olanak sağlıyor. Torino merkezli Adriano Design stüdyosu ile iş birliği içerisinde giren marka, sürdürülebilir malzemeler kullanarak bisikleti bir spor ekipmanından ziyade mobilyaya daha yakın görünen bir tasarıma dönüştürüyor.