GAGOSIAN’DA MARC NEWSON’I ZİYARET ETMEK

  • 37 SHARES

Marc Newson, 10 senenin ardından limitli tasarımlarını sergilemek için mekanı Gagosian New York olarak belirliyor. Multidisipliner portfolyosundaki en yeni mobilyalarından oluşan sergiyi görmek için son tarih 20 Şubat.

“Tasarım, benim için elde olanı geliştirmek adına inanılmaz bir fırsat: basitleştirip, güzelleştirerek teknolojik olarak ilerletmek.”. Marc Newson’ın yaptığı iş ile ile ilgili ne düşündüğü sorulduğunda verdiği cevaptan hareketle az çok tasarım prensiplerini anlamak mümkün. Günümüzde birçok farklı alanda bu kadar aktif olarak çalışan ve bu titre sahip ender isimlerden olan Newson, 10 senenin sonunda biriktirdiği mobilya tasarımlarını sergilemek için yine Gagosian’ı seçiyor.

İster limitli, ister seri üretim için tasarlanmış olsun, Newson’ın değişmeyen perspektifi işlerini özel kılıyor. Bu noktaya parmak basmak isteyen kürasyon da tasarımcının heykelsi prensiplerini merkez almakta. Lüks hissiyatını, kullanılabilir mobilyalarında vurgulayan tasarımcının, ender dekoratif teknikleri kullandığı yeni işlerini evinize buyur etmeden önce New York sınırların içinde görmek isterseniz, 20 Şubat’a kadar vaktiniz olduğunu unutmayın.

522 West 21st Street
New York 10011