FENDI’NİN MIAMI ÇIKARTMASI

  • 15 SHARES

10 yıldır Design Miami’deki yerini sağlamlaştıran Fendi, yıl dönümünü sıra dışı bir iş birliğiyle kutluyor. Su, moda ve tasarım anlayışının ortak paydası Fendi olduğunda ortaya çıkan sonucu deneyimlemek için odağımız Miami’de.

Herhangi bir lüks moda markasının, su ile arasındaki sıkı bir ilişkinin varlığı ve bunun sürdürülebilirlikten uzak bir ilham kaynağı oluşu, söz konusu ilişkinin hangi değişkenler üzerine kurulduğunu sorgulamamızı salık veriyor. Bir önceki cümlenin süjesi Fendi olduğunda ise, bu ilişkinin sağlamasını yapmak için yaklaşık 40 yıl önceye geri gitmemiz gerekiyor. Zira, moda tarihinin ilk moda filmlerinden biri olarak nitelenebilecek kayıtta, yaklaşık 40 yıl önce Roma’nın alametifarikası çeşmelerinde dolanan bir modelin, Fendi’nin yeni koleksiyonunu tanıttığına tanıklık ediyoruz. O günden beri su, Fendi’nin en güçlü ilham kaynaklarından biri olarak maison’daki yerini güçlendiriyor ve şimdiki zamana geri döndüğümüzde, bu ilham kaynağının Fendi’nin Design Miami’deki 10. yılını kutlamak üzere, 10 farklı çeşme tasarımıyla karşımıza çıktığını görüyoruz.

Hollandalı tasarımcı Sabine Marcelis ile bir araya gelen maison, Marcelis’in imzası haline gelen ışık saçan, cam ve reçineden yapılmış tasarımlarına, Fendi’yi yansıtacak öğeler eklemek üzere harekete geçiyor. Marcelis, suyu şekil ve yapı itibarıyla oldukça ilginç bulduğunu ve bu kadar değerli bir elementin günümüzde oldukça hafife alındığını söylüyor. Haliyle su ve lüks algılarını bir araya getirmek, ortaya Design Miami çerçevesine uyacak çeşme tasarımlarını çıkartıyor. ‘The Shapes of Water’ serisi, Design Miami kapsamında Aralık ayı boyunca sergileniyor olacak. 10 yıla özel 10 farklı çeşme tasarımını keşfetmek üzere, ajandanızda Miami’ye yer açabilirsiniz.