EVDE KALMANIN SPORTİF TARAFI

  • 95 SHARES

Spor salonları kapanmış olabilir, ancak bu durum evde spor yapmanıza engel değil. QP Seçti’nin izinden giderek, yeni kişisel antrenörünüzü keşfedin.

Malum, 2020 tüm dünya için pek de iç açıcı geçmiyor. Deyim yerindeyse tüm dünya olarak evlerimize kapandık. Haliyle evimiz dışında zaman geçirdiğimiz mekanlar da kapatıldı. Yani düzenli bir alışkanlık haline getirdiğimiz rutinler de bir bir askıya alınmış durumda. Fitness ve spor salonlarına gitmek de bu aktivitelerden biri. Lakin, QP’nin önceki sayılarından da, haberlerinden de hatırlayacaksınız, evde spor yapmanın teknolojiyle birlikte daha pratikleştiğini size birkaç kez hatırlatmıştık. Pandemi krizi sebebiyle eve kapandığınız bu zamanı, QP Seçti’nin izinden giderek sportif bir aktiviteye çevirebilirsiniz.

Mirror.co web sitesinde satışa sulunan Mirror, ilk bakışta bir aynaymış gibi gözüksede aslında iki metrelik bir alana ihtiyacı olan bir spor gurusu. Çünkü Mirror, kişisel verilerinizi ve hedeflerinizi girdiğinizde, size uygun antrenman listesi çıkarabiliyor. Aynanın karşısına geçip sertifikalı eğitmenlerden motivasyon; hatta canlı geri bildirimler alabiliyorsunuz. Bu sırada hazır çalma listelerini dinleyebiliyor, Spotify hesabınızı Mirror ile senkronize edebiliyorsunuz. Tam karşınızda duran sanal antrenörünüz, hareketlerin doğruluğunu pekiştirmek adına sizinle beraber hareket ederken, aynı zamanda aynanın alt kısmında kalp atış hızı, kalori yakımı gibi hesaplamalar da yapıyor. Süreklilik adına her antrenman sonrası performansınızın bir özetini veren ve haftalık gelişiminizi de raporlayan Mirror, farklı seviye düzeyi ve zaman aralıklarına sahip seanslarıyla full paket spor salonu özelliğine sahip. Spor yapmama konusunda bir bahane sunamayacağınız bu aynanın hedefi minimum süre ile maksimum etki! Hem de kalıcı şekilde…