ESİNLENME TİPOLOJİSİ

  • 366 SHARES

Brooklyn menşeli tasarım stüdyosu Home Studios, New York’taki Bond 20 projesinde, Alvar Aalto ve Marcel Breuer perspektifi kaptan kılavuz görevi üstleniyor.

Bir mobilya tasarlayacak olsanız ilham alabileceğinizi düşündüğünüz isim ya da isimler kimler olurdu? Tarz ve gustonuzla doğru orantılı bir şekilde sıralayacağınız kişisel listeniz bir kenara Amerika menşeli tasarım stüdyosu Home Studios listesine Alvar Aalto ve Marcel Breuer’i ekliyor. Fonksiyonel detayları ve nötr renkleriyle birlikte daha çok restoran ve konaklama başlıklarında aşına olduğumuz stüdyo son olarak hanelerin tasarım pratiklerine değiniyor.

Brooklyn’deki Fausto ve Torst’ın ardından Los Angeles’taki Gwen ile tasarımlarındaki Art Deco eğilimini yansıtan Home Studios, New York’ta önümüzdeki yıl içerisinde tamamlayacağı Bond 20 projesi için Alvar Aalto’nun kavisli geometrilerini, Mario Bellini ve Carlo Mollino’nun dokunsal maddeliğini ve Marcel Breuer’in yapısal basitliğini referans alıyor. Fort Standard, Eny Lee Parker, Egg Collective ve Atelier de Troupe gibi lokal bazlı çağdaş sanatçıların eserlerine de yer veren stüdyo, bu projesi ile ev düzeninizde farklılıklar yapmanıza zemin hazırlıyor olabilir.