ENTELEKTÜEL TATİL BELDESİ

  • 128 SHARES

Fendi’nin yeni koleksiyonu Salvador Dalí, Pablo Picasso, Albert Einstein ve David Hockney’nin yaz tatillerini hayal ediyor.

Fendi’nin İlkbahar-Yaz 2017 erkek koleksiyonunu gösterdiği defilenin mood board’unda Salvador Dalí Pablo Picasso, Albert Einstein ve David Hockney’nin yaz fotoğrafları asılıydı. Silvia Venturini Fendi, koleksiyonu “güneş ve eğlence” diye özetledi. Ve koleksiyon kesinlikle defileden sonra tatile çıkacak gibi hissettiriyordu. Mood board’daki isimlerin kıyafetlerini anımsatan look’larda pek çok çanta da gördük. Bunlar arasında Dalí eserlerini çağrıştıran çizimlerin yer aldığı modeller ilgiyi toplasa da, öte yandan çapraz askılı kübik çantalar da, oyunu klasikten yana kullanacak entelektüelleri düşünerek tasarlanmış gibiydi.

Fendi, yakın zamanda Bag Bugs aksesuar trendini başlattığından beri, bu küçük canavarların yer almadığı tasarımlar bizce daha çekici oldu. Açıkçası yalnızca formun kendini gösterdiği tasarımlar, söz konusu materyal deriyse, her zaman daha değerli oluyor. Zaten işin içine ‘trend’ nosyonu girince, durum tümüyle negatifleşebiliyor… O yüzden üç farklı rengini bulabileceğiniz yukarıdaki model, ‘her lokasyona yakışabilecek bir tavra sahip’ derken kendimizden emin bir ton seçeceğizdir. Keza bizce Einstein da buna katılırdı.