ENDÜSTRİYEL SERAMİK

  • 94 SHARES

Flos ve Ronan Bouroullec’i bir araya getiren retro ilhamlı masa aydınlatmasında ifade biçimi.

Modern tasarım dünyasını çok sayıda ikonik armatürle zenginleştiren İtalyan bir aydınlatma üreticisi olan Flos’un misyonu, başlangıcından bu yana, yeni tasarım ve yeni teknolojiyi bir araya getiren benzersiz ve yenilikçi lambalar geliştirmek olmuş. Flos, İtalyan tasarımının ustalarının yanı sıra önemli uluslararası tasarımcılarla da işbirliği yapıyor. Ronan Bouroullec da bu önemli isimlerden biri.

Endüstriyel bir bakış açısıyla seramiğin yeniden yorumlanması olarak adlandırabileceğimiz bu retro ilhamlı masa aydınlatması, cool dokunuşu arayan ev sahiplerinin seçimi. Farklı renklerden oluşan Ronan Bouroullec tarafından Flos için tasarlanan “Céramique” lamba koleksiyonu, narin bir malzemenin saf ifadesi.

Görsel şiirler yaratmak konusunda usta olduğu bilinen tasarımcı Bouroullec’nin ürünü olan özel parçanın seramik gövdesi, el yapımı yüzeyini tamamlayan ve hatta bahsettiğimiz o endüstriyel görünümü kazanmasını sağlayan kurşunsuz lake kristal bir kaplamaya sahip. Polikarbondan yapılmış beyaz difüzöre sahip Céramique, zarafeti ve işçiliği çok yönlü aydınlatmayla birleştiriyor. Dayanıklı tasarımı ve detaylara gösterilen özenle bu koleksiyonda, yosun yeşili, lacivert ve pas kırmızısı renklerde seçenekleri bulunuyor.