ENDÜSTRİYEL ESTETİK

  • 356 SHARES

Aston Martin ve David Adjaye iş birliği New York’un siluetine bir tasarım eklerken, otomobil markasının bir mimar tarafından makyajlanmış ilk modeline de zemin hazırlıyor.

Mimar David Adjaye’nin son projelerinden biri de New York’un gökdelenleri arasında yükseliyor. Zira 66 katlı bir yapı olan 130 William’ı diğer projelerden ayrı tutmalı çünkü Adjaye Associates, Aston Martin ile iş birliği içerisinde girerek lüks konseptini bir üst seviyeye taşıyor. Yapının dışında kullanılan tuğla ve beton malzemeleri şehrin modern ve rustik dinamiklerine değinirken, beş dairenin özel olarak tasarlanacağı planın iç mimarisi yine aynı düzlemde şehrin endüstriyel siluetine odaklanıyor.

Mobilya tasarımlarını Formitalia ve Aston Martin Home Collection’dan yana kullan Adjaye, genel hatlarıyla renk kombinasyonlarını koyu füme tonlar üzerinden şekillendiriyor. Aynı zamanda oyun meraklıları için ayrılan simülatör odasında, Aston Martin’in tasarımlarından biri olan Curv Racing Simulator’un özelleştirilmiş bir versiyonu yer alıyor. Mobilyalardan bespoke tasarım objelerine varan bir seçki sunan iş birliği, bir diğer taraftan bu birlikteliğini otomobil tasarımına da adapte ediyor. Beş daire için özel olarak tasarlanan 130 William Adjaye Special Edition Aston Martin DBX modeli, aynı zamanda bir mimar öncülüğünde makyajlanmış ilk Aston Martin olma özelliğine sahip.