EKOLOJİK FORMÜLASYON

  • 66 SHARES

Kindred Black cilt bakımı ritüellerine eklediği natürelliği sunumlarında da uyguluyor. Ancak belirtmekte fayda var markanın öne çıkardığı en önemli nokta, sürdürülebilirlik.

Sürdürülebilirlik son zamanlarda bir hayli sık duyduğumuz kavramların başında geliyor. Otomobilden yüksek saatçiliğe kadar aklınıza gelen büyük ya da küçük ölçekteki her bir sektör -kesinlikle mübalağa etmiyoruz- özellikle milenyumdan günümüze bu konsepti geliştirip bir adım öteye taşımanın yollarını arıyor. Ekolojiye duyulan saygının bir statü göstergesi olmasından mıdır bilinmez birçok marka bu temayı baz alarak tasarımlarını yenilemeye devam ediyor. Plastik tüketimini en aza indirmek yahut herhangi bir materyali geri dönüştürebilmenin notlarına değinen isimler arasında, tasarım yelpazesi oldukça geniş olan Kindred Black de var.

Cilt bakımının günlük rutinine doğallık ve organik kelimelerini ekleyen marka, bu görüşünü sadece ürünlerinin içeriğinde değil, plastik yerine camı tercih ettiği ambalajlarıyla da destekliyor. Cam şişeler küçük aileler tarafından işletilen çiftliklerde üretiliyor. Tamamen doğal malzemeler kullanılarak yaratım sürecini tamamlayan koleksiyon aynı zamanda farklı koku notları ile cilt bakımınızın haletiruhiyesini de etkilediğinin altını çizmekte fayda görüyoruz.