DOĞU SENTEZİNDE

  • 82 SHARES

Vyrao yeni koleksiyonu ile kokuların pozitivizmine parfüm nosyonunu dahil ederek aromaterapi gibi duyusal öz bakım biçimlerindeki zaman sınırını kaldırıyor.

Bilimin iyileştirici tarafını kesinlikle tartışma gereği duymuyoruz ancak kimi zaman psikolojik ya da fizyolojik olarak iyi hissetmek adına çareyi bitki köklerinde arayabiliyoruz. Tabii farmakofobi sahibi kişiler direkt yoldan doğallığı tercih etmek zorunda kalıyor. Fobiler bir tarafa kurulmuş bitkilerin terapötik bağlantılarını da hayat rutinlerimize dahil ediyoruz. Ada çayı yakmak ortamdaki negatif enerjiyi temizlerken Palo Santo tütsüsü de yatıştırıcı kokusuyla manevi bakımdan yenilenme dinamizmini harekete geçiyor. Anlık kaçış yollarımız olarak tercih ettiğimiz kurutulmuş bitkilerin parfüm şişesinde konsantre edilmiş halleri için pekala sağlıklı enerjinin notlarına değiniliyor diyebiliriz. Neticede klasik bir günümüzde her saniye enerjimiz yerinde olmuyor değil mi?

İçerisinde bulunduğumuz ve kimi zaman kaotik olarak adlandırabileceğimiz yaşam alanlarımızda -ki bu noktada sıralayabileceğimiz birçok stres faktörü var- bir şekilde rahatlamaya ihtiyacımız var. Belki de ilerleyen yıllarda tıpkı risk yönetimi gibi enerjimizi doğru yerlere harcama üzerine yoğunlaşacağız. Bu noktada Vyrao beş kokudan oluşan yeni serisindeki koku partikülleri ile kötü enerjileri ortadan kaldırma gayesinde. Reiki, Qi Gong ve geleneksel Çin tıbbı tekniklerinden etkilenerek oluşturulan koleksiyon, güzel kokmaktan çok daha derin anlamlara odaklanıyor. Parmüför Lyn Harris tarafından geliştirilen seride yosun, narenciye, sedir ağacı ve paçuli gibi esanslara yer veriliyor. Sağlıklı olmanın sadece bedensel analizlerine değinmenin pratikte çok da faydasını görmediğimiz modern çağda enerji temizliği bizce önemli bir kıstas.