DERİN ANLAMLAR

  • 70 SHARES

Vincent de Rijk tasarımları fonksiyonaliteleri ile bulunduğu ortamın şeklini alabilecek güçte. Keza kaselerin diyapozitif ve mat versiyonlarındaki renkleri de.

Modern dünyada sınırların dışına çıkmak çok doğal karşılanıyor. Bir başka deyişle beklentileri sadece bir noktadan karşılamak sığ bir düşünce olarak kabul ediliyor. Çok yönlü ve birden fazla ilgi alanına sahip olmak sosyal iletişimi de kuvvetlendirdiği gibi yaratıcılık her alanda kendini belli ediyor. Çoğu zaman kütüphanelerde sıra sıra dizilmiş kitaplar yere paralel olarak konumlandırıldığında küçük bir sehpa görevi görebiliyor. Yaratıcı düşünce ile birlikte nesne ve objelerin kullanım alanları da değişkenlik gösterebiliyor. Pekala bir kase de sadece yemek yeme eylemi için değil, kaybolmasından korktuğunuz minik aksesuarların haznesi olarak kullanılabilir. Ya da sadece ortama renk katan dekoratif bir obje.

Sabine Marcelis, Vincent de Rijk, Muller Van Severen triosunun yarattığı RiRa, farklı konseptler dahilinde objelere moderniteyi dahil ediyor. Yukarıda görmüş olduğunuz Liquidish Cream, Honey ve Gazeus isimli kaseler ise Vincent de Rijk’in epoksi ile olan iletişiminin bir yansıması. Her bir parçanın ismi de anlaşıldığı üzere tasarımlarda kullanılan malzemenin rengi ile eşleştiriliyor. Tüm yaşam gereksinimlerini karşılayan bu minimal kaseleri hangi amaçla kullanacağınızı bulmak ise yaratıcı düşünmeyi tetikliyor. 550 euro fiyat etiketi ile shoprira.com’dan satın alabileceğiniz kaselerin yapılması yaklaşık 2 ile 3 hafta arasında sürüyor.