CELINE’I DİNLEMEK

  • 68 SHARES

Hangi aksesuar bir çift kulaklıktan daha fazla giyilir? Master & Dynamic ile yapılan bir iş birliği olan bu Celine kulaklıklar, bu sorunun cevabı olabilir.

İlk olarak Hedi Slimane’nin Celine için hazırladığı, bir kısa filmle sunulan ‘La Collection de la Bibliothèque Nationale’ başlıklı S/S 2024 kadın giyim koleksiyonunun bir parçası olarak ortaya çıkan bu kulaklıklar ilhamını Paris’teki Paris’teki Champs-Élysées’nin parmaklıklarından alıyor.

Master & Dynamic’den bahsetmek gerekirse; New York merkezli bu Amerikan ses şirketi teknoloji meraklısı iki oğlunu memnun etmek için evinde ses stüdyosu kuran Jonathan Levine’a ait. O zamandan bu yana dünyanın önde gelen ses markalarından biri haline gelen şirket, İkinci Dünya Savaşı’ndaki havacı kulaklıklarının tasarımından esinlenen tasarım çizgisi; yüksek kalitede deri, paslanmaz çelik ve hatta beton gibi malzemeleri kullanmasıyla özel bir üne kavuştu. Ana fikrinden hiç şaşmadı: Zamana karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlanmış nesneler yaratmak.

Slimane’nin klasik Master & Dynamic tarzındaki özel tınısına atıfta bulunarak ‘Paris’te tasarlandı ve geliştirildi’ ibaresi de kazınan bu özel Celine parçası, Bluetooth 5.2 ile donatılmış ve 30 saate kadar pil ömrüne sahip. Tasarım açısından, monokrom siyah, siyah ve gümüş ile ten rengi ve gümüşten oluşan üç renk grubu, anodize alüminyumdan yapılmış hafif bir yapıyla tanımlanırken, kafa bandı ve çıkarılabilir kulak yastıkları tereyağlı kuzu derisinden üretiliyor. Detaylarına dikkat edilmesini bekleyen bu özel kulaklığın şarj kablosuna da lazerle ‘Celine Paris’ kazılı.