CARAN D’ACHE’IN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK MOTTOSU

  • 21 SHARES

Kalemlerin üretimi sırasındaki talaşlardan tekrar bir kalem üretme fikrini hayata geçiren Caran d’Ache, sürdürülebilirlik meselesini de kendi içinde çözmüş oluyor.

Sürdürülebilirliğin bir opsiyondan çok gereklilik olduğu günümüzde, sevdiğimiz markaların bu nosyonu yorumlama biçimleri de konuya farklı açılardan bakmanın önünü açıyor. Caran d’Ache’ın kült titrini hak eden modeli 825’in, markanın kalem üretimi sırasında ortaya çıkan talaşlardan üretilen yeni versiyonu ise kalem koleksiyonuna gönül rahatlığıyla bir adet daha eklemek isteyenler için değerlendirilmesi gereken ilk model.

%60’ı talaş ve selüloz gibi Caran d’Ache üretim zincirinin bir parçası olan ekolojik doğal malzemeler ile üretilen yeni tasarım, markanın sürdürülebilirlik meselesini kendi içinde çözdüğü için de ayrıca önem teşkil ediyor. Talaşlar markanın renkli kalemlerinin üretimi sırasında biriktiriliyor ve tükenmez kalemin gövdesi ve butonunda kullanılıyor. Kalemin paketlemesinde de ekolojik standartlar sürdürülüyor ve materyal olarak %100 geri dönüştürülmüş mukavva seçiliyor.