ANTİK BİRLEŞİM

  • 69 SHARES

Louis Vuitton ve Fornasetti ortaklığındaki koleksiyon, sofra düzeni kavramını limitli edisyon ile birlikte yeniden gözden geçiriyor.

İki farklı markanın özlerine sadık kalarak güncelliğini koruyan konseptler yaratması alışık olduğumuz bir durum. Bir önceki cümlemize verebileceğimiz referansın bir kanadı Fransa’ya diğer kanadı ise İtalya’ya uzanıyor. Hatırlayacağınız üzere Louis Vuitton’un Nicolas Ghesquière tarafından tasarlanan Sonbahar/Kış 2021 koleksiyonu Yunan-Roma döneminden izler taşıyordu. Ghesquière aynı zamanda Fornasetti’nin 13.0000 parçalık arşivinden illüstrasyonları içeren bir dizi tasarıma da yer vermişti. Ancak ikilinin birlikteliğini sadece moda alanıyla sınırlandırmayız zira tabak koleksiyonu da incelenmeli.

Lina Cavalieri’nin binbir suratını görmeye aşina olduğumuz Fornasetti tabakları ile Louis Vuittonortak bir payda buluyor. Ayrıca Nicolas Ghesquière’in koleksiyonuna da gönderme yapıyor. Fornasetti Mural setini diğerlerinden ayıran en temel özellik ise sınırlı sayıda üretilmesinde. Johnny Coca tarafından tasarlanan seçkideki her tabağın arkasında iki markanın da soğuk imzası bulunuyor.