AKUSTİK DENEYİM

  • 117 SHARES

Bentley, Focal ve Naim Audio iş birliğinden ortaya çıkan kulaklık ve hoparlör ikilisi, markaların tasarım yaklaşımlarına değiniyor.

Otomobilleri yol tutuşu ve motor gücü gibi teknik aksamlar başlığında değerlendirmek bir yana modellerin değindiği tasarım alanları da bir o kadar önem arz ediyor. Mekanik ve tasarım noktalarının ayrı ayrı değerlendirilmesi tamamen kişisel tercihinize kalırken, her iki disiplini tek bir çatı altında toplayan ses sistemini de es geçmemek gerekiyor. Bu bağlamda, otomobil ve hoparlör üreticilerinin iş birliklerine sıkça rastlıyoruz. Tıpkı, Bentley Motors’un otomobillerindeki sistemlerinden sorumlu olan İngiliz üretici Naim Audio ve Focal ile olan ortaklığı gibi. Bentley modellerinin ses titreşimlerinin en iyi seviyede yayılması adına çalışmalarına sürdüren trio son olarak ses sistemlerini otomobil modellerinin dışına taşıyor.

Focal for Bentley Radiance hi-fi kulaklık ve Naim Mu-so for Bentley Special Edition kablosuz hoparlör, Bentley’nin sürdürülebilir malzemelerle bir araya getirdiği tasarımlarına vurgu yapıyor. İngiliz deri üreticisi Pittards’ın yumuşak derisi, lazer kesim metali, bakır detayları ve African Ayous ağacı Bentley’nin tasarım yaklaşımı ile ses dalgaları arasında bir bağlantı kuruyor. Naim Mu-so for Bentley Special Edition 1.799 pound fiyat etiketiyle Focal for Bentley Radiance ise 1.199 pound ile şimdilik ön siparişleri kabul ediyor.