2020’NİN PUZZLE ANLAYIŞI

  • 163 SHARES

Pandemi, herkesin hobi listesine puzzle’ı bir kez daha eklemeyi başardı. Peki ya bir puzzle markasının tasarımlarının gerçekten duvarınıza çerçeveletip asma isteği uyandıracağını söylesek, bize inanır mısınız?

Piecework Puzzles’ın hikayesi, bir tatil sırasında iki arkadaşın sağanak yağmur yüzünden kiraladıkları kulübede mahsur kalıp, tüm zamanlarını puzzle yaparak geçirmek zorunda kalmaları ile başlıyor. Bu durum, son birkaç aydır tüm Dünya’daki karantinadan pek farklı değil. Genellikle “kitsch” olarak adlandırılabilecek ve bitirildikten sonra çoğunlukla kutularına geri koyulan puzzle tasarımlarına antidot oluşturmak adına kurulan marka, yapbozun her zaman demode baskılara sahip olması gerekmediğinin kanıtı.

Her baskının bir still life çekimden oluşturulduğu puzzle’lar, ortaya çıkan sonuçtan memnun kalmanızı garantileyecek kreatif kompozisyonlara sahip. Tropik meyveler ile oluşturulan ve yeni nesil bir natürmort’u andıran “Forbidden Fruit” ise mevsim itibari ile evinizde yer bulmasını isteyeceğiniz 1000 parçalık bir yapboz. Tümüyle geri dönüştürülmüş kağıttan oluşturulan puzzle’lar, pieceworkpuzzles.com’da 36 Dolar’a satışta.