ON THE ROAD

  • 71 SHARES

Porsche Travel Club’ın, Porsche Tours ve Porsche Adventure Tours olmak üzere iki çeşit seyahat alternatifi var. Porsche Tours, Avrupa’daki etkileyici bir sürüş rotasında, 3-7 gün arasında sürüyor. Porsche Adventure Tours ise 6-7 günlük turlarda bölgeyi doğrudan macera, aksiyon ve adrenalin odaklı seçiyor.

Kıyı şeridindeki yollar, manzaraların içine doğru kıvrılan virajlar, derin vadiler veya dağ yamaçları… Bunların arasında, “soluk kesici” diyince aklınıza gelen etkileyici bir road trip manzarası mutlaka vardır. Porsche Travel Club da 20 senedir, aklınızdaki bu görüntüye, spor otomobil turlarıyla, “Porsche” sözcüğünü eklemeye çalışıyor. Mevzubahis gezintilerde, rotaları ve tüm gezi detaylarını Porsche Travel Club ekibi belirliyor. Bu gezi kulübü konsepti, lokasyon çeşitliliğiyle sayesinde, yalnızca ‘otomobil merakıyla’ anılmakla kalmıyor. Çünkü esasen bu yolculuklar diğer ilgi alanlarınıza yöneliyor. Diğer bir deyişle, otomobille tur atmayı, Dünya ölçeğine adapte ediyor ama çıktığınız seyahat de, yaptığınız keşiflerle birlikte otomobil yolculuğundan ziyade deneyime dönüşüyor.

Çam ağaçlarıyla Almanya’nın en büyük ormanlarından Black Forest’ı sarmalayan virajlar; Alpler’de dolaşan slalom dolu bir güzergah; Dolomitler’deki kayalıklar; Güney Tirol bölgesindeki yeşeren çayırlar; Pireneler’in muazzam görüntüsüne dönük zorlu yollar; Burgonya’daki şarap bağları; Viyana/Budapeşte/Prag triosuyla eski Avrupa tarihi; özgürlüğün azur mavisi hali Côte d’Azur; Toskana’nın tepelerle dolu tabiatı; Hırvatistan’ın Adriyatik Denizi’ne bakışı; Romanya’nın engin dağları; Arktik yaşam şartlarıyla İskandinavya… Tüm bunlar sürücü koltuğundayken karşılaşacağınız görüntüler.Öte yandan, Porsche’nizden indiğinizde sizi bekleyen kültürel aktiviteler de var. Üstelik bunlar, Porsche’den beklenilecek kadar niş bir anlayışta düzenleniyor. Örneğin, 2014’te Roma’ya düzenlenen beş günlük bir Porsche Travel Club turunda, Porsche, Vatikan’daki Sistine Şapeli’nde bir konser organize etmiş, devamında davetlilerine aynı yerde, yani Raphael ve Michelangelo’nun eserleri ortasında bir yemek vermişti. Tabii, 20 yıldır bu tür seyahatler düzenleyen bir markanın yaratıcılık konusunda Vatikan sınırlarını bile tanımaması hayli normal.

Kısacası, Porsche Travel Club, sizi Boxster, Cayman, 911, Cayenne, Panamera veya Macan ile A’dan B’ye ulaştırıyor ve aradaki spotları belki de sizden daha titiz bir biçimde ayarlıyor. Size de sadece A ve B’yi saptamak kalıyor. Sonrasında kendiniz gibi Porsche meraklılarıyla, gündelik rutininizden sıyrılarak farklı bir coğrafyayı keşfediyorsunuz.
Her sene yaklaşık 100 adet tur düzenleyen Porsche Travel Club, ayrıca şirketlere özel hazırlanan tur opsiyonları da sunuyor. İsterseniz turbo modellere upgrade olabilir, süreyi uzatabilir, kalacağınız odaları değiştirebilir, grup büyüklüğünüze karar verebilir, başlangıç noktasını ve rotanızı belirleyebilir, aktiviteleri dilediğiniz gibi programlayabilirsiniz. Size özel araç sticker’larınız da bu planın bir parçası…

Porsche Travel Club’ın 2018’deki yeni destinasyonu ise Kuzey Kutbu. Finlandiya’dan başlayacak olan 7 günlük program, 6 gecelik konaklama ve 5 günlük sürüş keyfi sunuyor. Levi’den başlayan seyahat, Kirkenes’de sonlanıyor. Kar ve buzda sürüş dersinin ardından, İskandinavya’da çıkılacak yolculukta yapılacak aktiviteler arasında:”North Cape”i ziyaret, yengeç avı ve survival suit’lerle yüzme gibi aktiviteler bulunuyor.

Sonuç olarak, Porsche Travel Club ile nereye gidecek olursanız olun, gözlerinizi ayıramayacağınız güzellikteki manzaralarla çevreleneceğiniz garanti. Bu duyguyu tanımlayabilecek bir etiket de yok açıkçası. Porsche, marka olarak ona ilgi duyan herkese değer vermesiyle, koleksiyoner algısının da ne denli değerli olduğunun mesajını veriyor. Bu da, küçük bir tasarım objesinden büyük bir İskoçya turuna kadar, Porsche imzalı herhangi bir şeye sahip olduğunuzda, Stuttgartlı kreatif bir kulübün ayrıcalıklı bir üyesiymişsiniz gibi hissetmenizi sağlıyor.