YENİ ZELANDA’DA BİR KOY

  • 66 SHARES

Herkes uzun tatillerinden dönüp masa başına geçtiyse, bir sonraki kaçamak için motivasyon konuşmasını yapma görevini üstleniyoruz ve olabildiğince uzak bir rotayı seçiyoruz. Tanıştıralım: Yeni Zelanda’daki Helena Bay Lodge.

Yeni Zelanda’nın en kuzey noktasında North Island’da bulunan Helena Bay Lodge, bir sonraki uzun tatil planı için aklımızda bulunan ilk rota. Adını bölgede yaşayan ilk Avrupalı aileden alan koydaki otelin inşaat sürecinde bile arkeolojik buluntulara rastlanması, bölgenin sadece güzel bir manzaradan ve doğadan fazlasına sahip olduğunun kanıtı. Öyle ki bölgede 100’ü aşkın arkeolojik kazı alanı var. Northland tarihindr ilk mağazayı açan ailenin bir ferdi olan Helena Hutchinson, Zelanda halkı ile yakın temasta yaşamış; onlara öğretmenlik yapmış ve bu nedenle adı koya, aynı zamanda otele verilmiş.

UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan “The Poor Knights Islands”a 20 kilometre uzaklıkta olan otel, subtropik bir iklim etkisinde. Dolayısıyla ılımanlığı sebebiyle her mevsim ziyaret edilebilecek bir konumda. “The Winterless North” lakabını taşıyan bölgede konuşlanan Helena Bay Lodge, konumunun yarattığı keyfi maksimum derecede yaşayabilmek için tüm olanaklara sahip. Üç kilometrelik bir kıyı şeridinde bulunan otel, dört özel plajı ve birçok koyu bünyesinde barındırıyor. Güney İtalya’da Amalfi’de bulunan Ristorante Don Alfonso 1890’nın baş şefliğindeki restoranı ise her gün değişen menüsüyle, aşina olduğunuz İtalyan lezzetlerini bambaşka bir füzyon ile sunmakta. Deniz ve doğada aktivitelerine gelince; burada kano ve balık tutmaktan sıkıldığınızda keşif ve çiftlik turlarına katılabiliyorsunuz.