Antarktİka Doğasında Farklı Bİr Deneyİm

  • 229 SHARES

Queen Maud Land’de yer alan Whichaway Camp Antarktika’nın en ilgi çekici destinasyonlarının başında. Kamp anlayışını lüks ile birletiren konaklama yeri, kite skiing, ice climbing gibi aktivitelerin yeni merkezi.

Konu heyecan verici ve alışılmadık tatil planları yapmaya geldiğinde, ziyaret edilebilecek yerlerin kriterlerini de biraz değiştirmek gerekiyor. Mesela listeye Antarktika’yı eklemek her ne kadar kulağa fazla egzotik gelse de eğer yolunuzu Antarktika’ya düşürmeyi başarabilirseniz sizler için mükemmel bir konaklama opsiyonumuz var.
Whichaway Camp, Queen Maud Land’de yer alan Shrimancher Oasis’te konumlanan ilk (hatta tek) lüks kamp olarak değerlendirilebilir.

whichaway-camp-2

Bölgeye düzenlenen turlar eşliğinde ayarlanan seyahatlerde kite skiing ve ice climbing gibi aktivitelere katılmanın yanı sıra Antarktika ikliminin ev sahipliği yaptığı hayvanlar alemi çeşitliliğini inceleyen turlara katılarak, penguenlerle tanışabilirsiniz.
Konaklama opsiyonu ise gerçekten egzotik ve ilginç. Ryan Ashworth tarafından tasarlanan fiberglas kubbeler her türlü lüks alternatiflerine yer veriliyor. Çağdaş tasarımlara sahip iç mekanlar da dışarıda kalan hayatın ‘vahşi’ duruşundan etkileniyor. Ahşap objeler ile zenginleşen iç mekanlar aynı zamanda kürk detayları ile destekleniyor.
İç mekanlarda kullanılan detayların her birine ayrı özen gösteriliyor. Banyo aksesuarlarından yatak odası objelerine, kütüphaneden oturma odası detaylarına kadar her şey, ziyaretçilerin özel bir deneyimin parçası oldukları hissiyatını yakalaması amacına odaklanıyor. Bunu da en çağdaş çizgiler eşliğinde Antarktika iklimine uygun şekilde yapıyor. Daha fazlası white-desert.com

whichaway-camp-3

whichaway-camp-4