YENİ ZELANDA’DA BİR VADİDE

  • 105 SHARES

Malum Aralık itibariyle Yeni Zelanda yaz mevsimine girmiş bulunuyor. South Island’da, Ahuriri Vadisinde yeni açılan The Lindis ise uzun bir yolculuk için motive olmak adına yeterli sebeplerini bünyesinde sunan bir otel.

Yeni Zelanda’ya bağlı adalardan South Island’da 1 Aralık itibariyle yaza geçiş yaşanıyor.The Lindis ise bölgede yeni açılan lüks lodge’lardan oluşan bir otel. Adada yazlar uzun, sabah 5’te gün ağarıyor, haliyle Ahuriri Vadisinin her anlamda tadını çıkarmanız için ise en çok vaktinizin olduğu dönem. The Lindis’in kuruluş amacı gerçek anlamda sizi realiteden uzaklaştırmak ve hızlı yaşamın getirdiği tempoyu düşürmek. Yürüyüş, hiking, binicilik ise otelde konakladığınız süre zarfındaki zamanı verimli geçirebilmek adına bölgede telefonunuzdan uzaklaşıp yapabileceğiniz aktivitelerden sadece birkaçı.

49.000 hektarlık bir alana yayılan North Otago’daki Ahuriri Doğal Parkı’nın içinde yer alan The Lindis, mimarisini bu doğaya uyarlayarak kendini vadinin florası ile kamufle etmekte. Şimdilik sadece 5 suite’i içinde barındıran otel, modern mimari ile ahşap detayları birleştirmekte. Her suite’de konumlandırılan büyük camlar ile sunduğu nehir manzarası ise görülmeye değer. Gelin bir anlaşma yapalım, olur da bir gün The Lindis’i ziyaret ederseniz telefonlarınızı sadece bu bahsettiğimiz manzaraları fotoğraflamak adına kullanın. Gerçek anlamda dinlenmek için bahaneniz hazır.