Urban Pleasures, Kentİn Tarİhİyle İç İçe

  • 6 SHARES

W Hotel Amsterdam şehrin tarihi atmosferiyle bütünleşen binası ve fütürist-otantik iç dekorasyonu ile şehrin dokusunu yansıtıyor.

Şehirlerin alt yapısını oluşturan temel özelliklerin başında mimari geliyor. Binaların mimari yapısı şehrin dokusuyla ne derece eşleşir olursa ortaya çıkan sonuçlarda o kadar tatmin edici ve kentsel dokunuşlara uygun oluyor.
Soğuk iklimlerden esinlenen, Avrupai çizgileriyle Hollanda mimarisi de şehrin en göz alıcı özelliklerinden birini oluşturuyor. Tam da bu mimarini merkezinde, Amsterdam’ın merkezinde yer alan W Hotel de bu özellikleri en yüksek standardlarda barındıran binalardan birisinde yer alıyor. Royal Palace ve Dam Square’in oldukça yakınında konumlanan Hotel’in en üst katta yer alan özel dekorasyonlu lobisinden de bu eşsiz binaların manzaraları izlenebiliyor.

w-hotel-by-office-winhov-baranowitz-kronenberg-amsterdam-netherlands-05

w-hotel-by-office-winhov-baranowitz-kronenberg-amsterdam-netherlands-03

Office Winhov & Baranowitz + Kronenberg tarafından iç dekorasyonu tamamlanan Hotel, 238 misafir odası ve suitelerinin yanı sıra üç özel WOW Suite’i ile hizmet veriyor. Odaların hepsi de farklı konumları ile özellik kazanıyor. Kanal kıysında yer alan 66 oda mükemmel ‘Dutch’ deneyiminizi daha da otantik bir hale getiriyor. Hotel’in devrimsel mimarisi iç dekorasyonu ile tamamlanıyor. Şehrin futurist otantizminden esinlenen renkli dokusu iç mekanlarda (lobi, rooftop lobi, rooftop w lounge…) kullanılan obje ve mobilyalarla destekleniyor.
Özellikle havadar ve rahat hissettirmek amaçlı tasarlanmış iç mekanların yanı sıra Hotel’in en üst katında bir de açık havuz yer alıyor. Hotel’in özel restoranı (italyan ve fransız mutfağı üzerine odaklanan) Mr Porter ve barı The Duchess ile birleşen havuz W’nun ferah atmosferini daha da zenginleştiriyor.

w-hotel-by-office-winhov-baranowitz-kronenberg-amsterdam-netherlands-02

w-hotel-by-office-winhov-baranowitz-kronenberg-amsterdam-netherlands

Daha fazla detay; www.wamsterdam.nl