TOPOGRAFYA SEYAHATİ

  • 67 SHARES

Almanya’nın Gonnesweiler bölgesinde konumlanan Seezeitlodge, etrafını saran doğa oluşumları ile Kelt kültürünü harmanlayarak spa anlayışına farklı bir bakış açısı ekliyor.

Avrupa’da seyahat denince aklınıza gelen alışılagelmiş ülkeler, şehirler ve hatta kasabalar… Kısır bir döngü içerisinde kendini tekrar eden destinasyonlara alternatif üretmek çağımızın gezginleri için şart haline geldi. Bu bağlamda size farklı bir alternatif üretebilecek otellerden birini sunuyoruz: Seezeitlodge

Güneybatı Almanya’nın kültürel açıdan zengin ve alçak dağlık bölgesi Gonnesweiler’de Bostalsee Gölü kıyısında yeşillikler arasında kalan Seezeitlodge, doğa ile iç içe olmasından dolayı tasarımında da doğal malzemeleri referans alıyor. Bununla beraber otel, bölgenin en eski sakinleri olan Kelt’lerin ritüellerini tasarım, meditasyon, mutfak gibi farklı başlıklara adapte ediyor. Bölgenin topografyasına uygun bir şekilde Graft Gesellschaft Von Architekten tarafından tasarlanan yapının iç dekorasyonundan ise Birgit Nicolay sorumlu tutuluyor. Odaların konumlandığı manzaraya göre dekorasyonlarının şekillendiği 88 oda ve 10 süitten oluşan otel, Almanya’nın klasikleşmiş destinasyonlarına alternatif üretmek adına ilk adımı atmış bulunuyor.