The Beekman, New York

  • 350 SHARES

New York Beekman Street’de yer alan Beekman Thompson Hotel ailenin vizyonunu yansıtıyor.

Yıllar boyunca gelen farklı girişimlerden sonra –tarihi 1881 senesine dayanan- 5 Beekman Caddesinde yer alan bina, nihayetinde Thompson Hotels ailesine son katılan üye olarak “Beekman” adı ile açıldı. Eski adı ile “Tapınak Mahkemesi” olarak bilinen dokuz katlı binanın restorasyon sürecinde ise Gerner Kronick, Valcarcel Architects gibi isimler yer alıyor. İç mekan tasarımlarında ise Martin Brudnizki’nin imzası var.
1998 senesinden beri granit ve kırmızı tuğlalı cephe dışı ile özdeşleştirilen ve heykel ejderhalar taşıyan dökme demirler –otel logosunun da esin kaynağı- ile dekore edilen bina şehrin karakteristiği ile hoş bir uyum içerisinde.

02_beekman

03_beekman

Neredeyse “dramatik” olarak tabir edilebilecek bir iç dekorasyona sahip otelde 45 süit dahil olmak üzere 287 oda yer alıyor. Ek olarak iki adet 1200 metrekarelik penthouse’da binanın çatısında konumlandırılıyor.
Eklektik bir görünüm elde etmek için klasik tarzda, özel tasarım mobilyalar karışımı kullanılarak şekillendirilen yaşam alanları ortama sıcaklık katmak amacıyla koyu renk ahşap ile şekillendirilip, deri, kadife, ipek gibi kumaşlarla tamamlanıyor.
Otel içerisinde yer alan iki farklı restoran da şehrin başarılı mutfak önerileri arasında yer alıyor. Keith McNally’nin brasserie tarzı restoranı Augustine, Fransız lezzetleri sunuyor. Fowler & Wells ise 19. ve 20. yüzyılı yansıtan dekorasyonu ile Amerikan lezzetlerini odağa alıyor. Ayrıca The Bar Room da özel kokteylleri ve yaşam alanı ile senenin en trend mekanlarından biri.