TEK ODALI BİR OTEL

  • 122 SHARES

Başlığın herhangi bir alt metin içerdiğini düşünmeyin, çünkü tek odalı bir otel gerçekten var ve Antwerp’te ziyaretçilerini bekliyor.

2.4 metre genişliğindeki ön yüzeyiyle 17.yüzyıldan kalma bir ev Belçika menşeli mimarlık ofisi DMVA tarafından oldukça minimal bir otele çevriliyor. Minimalizm kavramı bu minvalde sadece dekorasyona ve beyaz duvarlara atıfta bulunmuyor. Zira ziyaretçi sayısı da minimumda tutulacak şekilde tasarlanan otel tek bir odadan ibaret. One Room Hotel, mülkün sahipleri tarafından tek odalı bir otel olarak hayal ediliyor. Kendi tatil evlerinden ödün vermeden, tek katını kendilerine ayırırken, tatil zamanları dışında da evin değerlendirilmesi için bir oda tasarlanıyor. Şehrin önemli duraklarından olan Grote Markt ve MAS Museum’a yakınlığını fırsata çevirmek isteyen ev sahipleri, bu küçük yaşam alanını tek odalı bir otele çevirerek harekete geçiyorlar. Giriş katından yukarı çıktığınızda bir asma kat sizi bekliyor. İkinci kata ulaştığınızda ise size özel olarak hazırlanan tek kişilik otel odanızla karşılaşacaksınız. Odanın içerisindeki bir diğer merdiven ise sizi bu küçük binanın çatı katına, terasa çıkartacak.

Farklı deneyimlerin ve mimarinin turizm sektöründeki önemli materyallerden biri olduğu konusunda hemfikir olan DMVA mimari ofisi ve ev sahipleri, yapılan bu sıra dışı otel deneyimi ile, şehri keşfetmek isteyenlerin sadece şehir ile değil, yerel binalar ile de iletişim kuracaklarını umuyorlar. Eğer siz de aynı fikirdeyseniz, yanınıza fazla eşya almadan bu tek odalı oteli deneyimleyebilirsiniz. Belirtmekte fayda var, otel tek odalı olmasına rağmen çift kişilik bir yatak sizi bekliyor olacak.