Survetta House, Bİr St. Moritz KLASİĞİ

  • 221 SHARES

Nesilden nesle aktarılan seyahat gelenekleri vardır, her sene ziyaret edilen özel bölgeleri kapsayan… İsviçre gelenekleri ile özdeşleşen bu seyahat bölgelerinden birinin başında da St. Moritz yer alıyor. Yazı Berrak Damlacık.

İsviçre’nin Engadine Vadisi’nde yer alan tatil kasabası, Doğu Alplere olan yakınlığı ile kış sporları ve kar tatilleri için uygun lokasyonlardan biri. Dünyanın en eski kar merkezlerinden olan St. Moritz senede 322 gün güneş alan iklimi, termal kaplıcaları, sarayı, donmuş göl üzerinde oynanan polo gelenekleri ile de oldukça meşhur. Hal böyle olunca da bölgede senelerden beri yer alan kökleşmiş tesis ve oteller yılın bu zamanında oldukça revaçta.

k-7-Terrasse-Sommer

512-Junior-Suite_Bett-1200x800

Suvretta House bölgenin en iyilerinden sadece birisi. 1911 senesinde Anton Sebastian Bon’un otelcilik değerlerine göre kurulan ve (bölgenin en başarılı mimarları tarafından) inşa edilen otel hala aynı görkemli standartları geleneklerine bağlı kalarak sunmaya devam ediyor. İşletmeye ait kar sporları merkezi hem pratik yapma hem eğitim alma imkanı sunarken, otelin de içinde yer alan termal kaplıcalar ve spa merkezi lüks bir dinlenme anlayışı getiriyor. Suvretta kültürünün, “Merry Old England”a dayanan gelenekselliği ile de Grand Restaurant’ta takım elbise ve kravatlar eşliğinde yemek yeniyor.
Zengin tarihi ile nesilden nesile aktarılan bir tatil anlayışı sergileyen Survetta House, İsviçre seyahatlerinin vazgeçilmezi.
Daha fazla detay: survettahouse.ch