Sonbaharın En Güzel Tonları

  • 325 SHARES

Perthshire’da yer alan Luxury Pitlochry Hotel & Restaurant yeşillikler arasında mükemmel bir konaklama imkanı vadediyor.

Sonbahar doğanın en güzel renklerini bir arada sunarken, bazı bölgelerin bu renklerle daha da özdeşleşen bir doğası olduğu kuşkusuz. Akreler genişliğinde yeşillikleri ve sulak iklimiyle İskoçya da sonbahar aylarında ziyaret etmenin en mantıklı olduğu ülkelerden birisi. Pitlochry, Perthshire’ın ise sunduğu daha özel şeyler var. Sadelik, sakinlik ve göz alabildiğine yeşillik bu küçük şehrin en önemli karakteristiklerinden.

area2

1880 senesinde Pitlochry’de inşa edilen Knockendarroch hala İskoçya’nın en güzel binalarında biri olma niteliğinde. İlk kurulduğu dönemde geniş bahçeleri, avlusu, giriş binası ve ana binası ve hangarı ile pek çok etkinliğe imkan sağlayan tarihi bina günümüzde de Hotel olarak kullanılmaya devam ediyor.

history3

Pek çok defalar el değiştiren hatta 40’lı yıllarda tiyatro olarak bile kullanılan Knockendarroch, daha sonrasında ise McMenemie ailesine satıldı. Sonrasında da bu aile tarafından bir Hotel’e dönüştürülerek işletilmeye başlandı.
Şimdilerde lüks bir misafirperverlik sunan işletme konaklama keyfini özellikle bahar aylarında en üst seviyeye taşıyor.

1

lounge1

room2

Country tarzda dekore edilen evde 12 oda yer alıyor ve odaların hepsi nefes kesici panoramik Pitlochry manzaralarıyla çevreleniyor. Dinlendirici atmosferi ve sade İskoç stiliyle rahatlatıcı bir aura yakalan Hotel’in keyfili dekorasyonunun yanı sıra mükemmel lezzetler sunan bir restoranı da bulunuyor.

area3

area5-1

Bunun yanında bölge, etrafında yer alan nehir, şelale, şato ve diğer tarihi binalarla da farklı aktivite imkanları sunuyor.
Daha fazla detay; knockendarroch.co.uk