SHIGERU BAN’İN PERSPEKTİFİN CHALET KÜLTÜRÜ

  • 45 SHARES

Tokyo’nun 144 kilometre uzağında, doğa, insan ve mimari arasındaki ilişkiyi güçlendirecek bir butik otel, Shigeru Ban imzasını taşıyor. Shishi-Iwa House Uzak Doğu’yu ziyaret etme niyetindeyseniz, yeni ideal bahaneniz.

Japonya’da yeni açılan Shishi-Iwa House, etrafını çevreleyen 250 ağaca ev sahipliği yapan bahçesi, yaratılan mekanların mimaride akıcı olmak nosyonunun altını dolduran türden tavırları ve içerisindeki kütüphanesiyle Shigeru Ban’in yeni butik otel tasarımı. 10 odadan oluşan bu butik otel, Ban’in ifade ettiği şekliyle, doğa, mimari ve insanlar arasındaki ilişkiden türüyor. Tokyo’ya 144 kilometre uzaklıktaki Karuizawa’da yer alan otel, bölgenin en iyi konumlarından birine ev sahipliği yapıyor.

Odaların her biri bu manzaranın tadını çıkartmak üzere tasarlanan teraslara sahip, aynı zamanda ziyaretçilerin kullanabileceği ortak alanlar da otel içerisinde mevcut. Ban, otelin kişiye özel bir üretim yapılmış hissiyatı doğurmasını istediklerini, bu yüzden detaylara odaklandıklarını söylüyor.