SANTORINI’DEN PİTORESK MANZARALAR

  • 109 SHARES

Adını Yunan mitolojisinden Pan’ın yurdundan alan Andronis Arcadia, Santorini’nin Oia bölgesinde konumlanıyor. Bu ay itibari ile ziyaretçilerini kabul etmeye başlayan otel, adaya dair oluşturulan klasik listeleri güncelleme imkanı tanıyor.

Santorini’nin bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi sebebiyle, kendimizi her daim adaya geri dönmek için bir mazeret ararken buluyoruz. Yeni açılan otel Andronis Arcadia ise adaya tek yön bilet almak için tam anlamıyla geçerli bir bahane sunuyor. Söz konusu Santorini olduğunda gün batımı manzarasını hesaba katmayı atlamayan otel, Imerovigli‘nin yamacında konumlanıyor. Haziran ayında kapılarını açan Arcadia aynı zamandan adanın en yeni spa otellerinden biri.

Adını Yunan mitolojisinde çobanların tanrısı olarak bilinen Pan’ın yurdu olduğuna inanılan Arcadia’dan alan otelin vaad ettikleri, doğa ile doğrudan ilişkili pastoral havası ile tipik bir deniz-güneş denkleminden daha fazlası. Pitoresk Oia’nın kenarında konumlanan Andronis Arcadia’nın 58 süitini bulunuyor. Gastronomik çeşitliliği ile Ege Denizi’nden Pasifik Okyanusu’nun kıyalarına kadar uzanan otel, Antik Yunan mutfağının yanında Oishii Sushi Bar isimli restoranı ile tipik bir Yunan oteli olmaktan çıkıyor. Bespoke ulaşım imkanlarının yanında bünyesinde helikopter uçuşu, katamaran gezisi ve bağ keşifleri gibi etkinliklere de yer veriyor.