Paris’te “Farklı” Konaklama AlternatİFLERİ

  • 159 SHARES

Türlü geometrik çağrışımlar ve renk oyunlarıyla radikal bir görsellik yakalayan La Montana

Çok seyahat eden bir kişiyseniz otel bekletilerinizin farklılaşması ve değişiklik aramanız çok olası. Şehir Paris olunca bu beklentileri karşılayacak çok fazla seçenek olduğuna değinmemize gerek dahi yok ancak farklının dışına çıkıp türlü geometrik çağrışımlar ve renk oyunlarıyla radikal bir görsellik yakalayan La Montana “fark” arayışınızı başka noktalara taşıyacak bir tercih.

1

Mimar Elisabeth Lemercier tarafından tasarlanan bina 28 Rue Saint Benoit’da yer alıyor. Binasıyla dahi dikkat çeken otelin içine adım atıldığında ise Vincent Darré tasarımları, gözlerinizin pek farklı konseptlere takılmasına imkan sağlıyor. Bir gece kulübü, restoran ve altı suitten oluşan Vincent Darré tasarımları, sadece turistlerin değil parizyenlerin de favorisi olmuş durumda.

2

Serge Gainsbourg ve Jean Cocteau tarafından gibi Left Bank ikonlarının çokça yer aldığı otelde her biri özel olarak dekore edilmiş duvarlarda fresco ilüstrasyonlara, marouflé abstracklara çokça rastlamak mümkün. Bu detayların üzerine 1930’ların fütüristik mobilyaları da eklenince ortaya çıkan sonuç gerçek bir görsel ziyafet niteliğinde.

3

 

Konaklama dışında sunulan restoran seçenekleri de ayrı kışkırtıcı. Otel içerisinde yer alan restoranı tercih etmezseniz, çatıda yer alan sushi bar’a gidip, Sacré Coeur ve Montparnasse manzarası eşliğinde hoş bir tadımın keyfine da varabilirsiniz. Bir sonraki Paris seyahatiniz için not almanızı öneriyoruz.

4

Lüks severlere sanatsal bir bakış açısıyla hitap eden otelde gecelik konaklama fiyatları ise 1,200 Euro’dan başlıyor.

5

6

7

8